Vi kommer att ha julstängt 22/12 2021-3/1 2022 så ber vi er inkomma med era ordrar snarast
så att vi har en chans att hinna få hem varorna till er i tid.

Sista utleveransdagen är den 20e dec.
__________________________________________________________________

Vi erbjuder teknisk försäljning av produkter för elektronikindustrin, militären och andra krävande applikationer, så som tex torkmedel, fuktindikatorer, tryckventiler.

 
  Våra leverantörer, tillhör de ledande inom sina respektive områden, och vi är exklusiva återförsäljare av Brownell Limiteds sortiment i Sverige samt i en rad andra länder i Europa. 
I vårt breda sortiment finns även material för lödning, rengöring, skydd, reparation samt processkontroll.
 
  Matronic grundades 1992 och våra erfarna produktspecialister erbjuder dig support vid val av material, produktionshjälpmedel, ESD eller MSD-skydd.
Med stort applikationskunnande och ett heltäckande sortiment ger vi våra kunder rätt komponent och lösning för varje behov.
 
  Kontakta oss för kostnadsfri rådgivning angående er verksamhet.  

  Mikael Croonquist   Hans Andersson   Anders Danielsson  
  Teknisk support Försäljning
070-373 6060 mikael@matronic.se
  Teknisk support Försäljning
070-591 2652 hans@matronic.se
  Teknisk support
Försäljning
070-373 7664 anders@matronic.se
 
  Magnus Hallén   Yvonne Isacson    Jennie Vidh Sommerklint  
  Kundtjänst, Order
070-373 0131 order@matronic.se
  Ekonomi
073-595 0469 yvonne@matronic.se
  E-handels ansvarig
073-593 1405 jennie@matronic.se
 

Matronic i Sverige AB Månskärsvägen 10B SE-141 75 Kungens Kurva, Sverige  
Tel: +46 8-556 291 00  Mail:info@matronic.se

Drytrade,