Vi erbjuder teknisk försäljning av produkter för elektronikindustrin, militären och andra
krävande applikationer, så som tex torkmedel, fuktindikatorer, tryckventiler.

I vårt breda sortiment finns även material för lödning, rengöring, skydd, reparation samt
processkontroll.

Matronic grundades 1992 och våra erfarna produktspecialister erbjuder support vid val
av material, produktionshjälpmedel, ESD eller MSD-skydd.
Och vi är exklusiva återförsäljare av Brownell Limiteds sortiment i Sverige samt en rad
andra länder i Europa. 

Kontakta oss för kostnadsfri rådgivning angående er verksamhet.

  Kontakta oss          
  Mikael Croonquist   Hans Andersson   Anders Danielsson  
  Teknisk support
Försäljning
070-373 6060
mikael@matronic.se
  Teknisk support
Försäljning
070-591 2652
 hans@matronic.se
  Teknisk support
Försäljning
070-373 7664
anders@matronic.se
 
  Magnus Hallén   Yvonne Isacson    Jennie Vidh Sommerklint  
  Order, Kundtjänst
070-373 0131
order@matronic.se
 

Ekonomi
073-595 0469
yvonne@matronic.se

  E-handels ansvarig
073-593 1405
jennie@matronic.se
 
Matronic i Sverige AB
Månskärsvägen 10B SE-141 75 Kungens Kurva, Sverige  
Tel: +46 8-556 291 00  Mail:info@matronic.se

Drytrade,